नेपाल विद्याभूषणबाट २ सय ८६ र छात्रा विद्यापदकबाट ३० जना सम्मानित हुने (क– कसले पाउने भए ? हेर्नुहोस् नामावली)


काठमाडौं / राष्ट्रिय शिक्षा दिवस २०७३ को अवसरमा शिक्षा क्षेत्रमा यागदान पु¥याएका विभिन्न व्यक्तिहरु सम्मानित हुने भएका छन् ।

शिक्षा मन्त्रालयले नेपाल विद्याभूषण र छात्रा विद्यापदकबाट कूल २ सय ८६ जना र छात्रा विद्यापदकबाट ३० जना सम्मानित हुने जनाएको छ ।

आगामी २३ गते आयोजना हुने कार्यक्रमका बीच सोको संख्यामा रहेका व्यक्तिहरुलाई सम्मान गर्न लागेको हो ।

सम्मानित हुनेमा क श्रेणीको नेपाल विद्याभूषण पदक पाउनको संख्या १ सय ९०, ख श्रेणीको पदक पाउनेमा ८१ ज्ना र ग श्रेणीको पदक पाउनेको संख्या १५ जना रहेको छ ।

त्यस्तै नेपाल छात्रा विद्यापदकअन्तर्गत स्नताक तर्फका २६ जना र नेपाल छात्रा विद्यापदक प्रमाणपत्र तह वा सोसरहमा ४ जना रहेको मन्त्रालय स्रोतले जनाएको छ ।

विद्याभूषण पाउनेहरुमध्ये सबैभन्दा बढी काठमाडौं जिल्लाका छन् ।

१.डिल्लीराम रिमाल
२.देउमान सम्बाहाङ्गफे
३.ढुण्डिराज पहाडी
४.लक्ष्मीप्रसाद मैनाली
५.कृष्णकुमार तामाङ
६.नारायण प्रसाद घिमिरे
७. सुदिप ठकुरी
८. रविन्द्र विष्ट
९.भोलानाथ शर्मा घिमिरे
१०. शर्मिला श्रेष्ठ
११. पदम बहादुर बुढा
१२. निरञ्जन कोइराला
१३. कमल राज शर्मा
१४ गणेशराम न्हेमाफुकी
१५ मन्जिप शाक्य
१६. गौतम वीर बज्राचार्य
१७. शोभाखर कँडेल
१८. तीना मानन्धर
१९. खगराज शर्मा
२०. पवन कुमार झा
२१. रीना शोभा बनिया (तुलाधर)
२२. रश्मी शिल्पकार
२३. रोजित शाही
२४. इन्दिरा श्रेष्ठ (मास्के)
२५. भक्त बहादुर राई
२६. रिनीता राजभण्डारी (जोशी)
२७. खेम नारायण पौड्याल
२८. राजेश्वर मान श्रेष्ठ
२९. जीवराज आचार्य
३०. प्रतिभा पाण्डे
३१. हेमराज ढकाल
३२. राजेन्द्र खनाल गुल्मी
३३. उमेश राजोपाध्याय(सुवेदी)
३४. राधेश्याम राठी
३५. श्रवण कुमार साह
३६. संजीब प्रजापति
३७. श्रीराम घिमिरे
३८. कुलराज निरौला
३९. लक्ष्मी पोख्रेल
४०. इन्द्र बहादुर कार्की
४१. तीर्थराज अधिकारी
४२. खेम राज जोशी
४३. ठाकुर मोहन श्रेष्ठ
४४. बिदुर ढुंगेल
४५. शोभाखर अर्याल
४६. राजु राम थापा
४७. कविराज पौड्याल
४८. सुशिल भण्डारी
४९. डम्बर सिंह ऐर
५०. शम्भु कुमार दास
५१. माधव प्रसाद न्यौपाने
५२. बिनिता कोइराला
५३. ओम प्रसाद बराल
५४. शेरजंग खड्का
५५. पुरुषोत्तम खरेल
५६. कञ्चन प्रसाद अधिकारी
५७. बासुदेव शर्मा पौडेल
५८. तेज नारायण मण्डल
५९. गुन्जन बिष्ट थापा
६०. विवेक धिताल
६१. रविन्द्र घिमिरे
६२. प्रमोद पौडेल
६३ मेघनाथ धिमाल
६४. फणिन्द्रराज निरौला
६५. सबिना सिंह (श्रेष्ठ)
६६. दुर्गा बहादुर कारंजित
६७. कृष्ण प्रसाद भण्डारी
६८. उषा आचार्य
६९. तारा प्रसाद उपाध्याय
७०. भीष्मकुमार भूसाल
७१. भगवान ठाकुर
७२. रामकुमार अधिकारी
७३. सरिता पौड्याल
७४. कृष्णप्रसाद पौड्याल
७५. नवराज सुब्बा
७६. सानु लाल महर्जन
७७. सुरेन्द्र मान बज्राचार्य
७८. इन्द्र सिद्धि बज्राचार्य
७९. विनोद पराजुली
८०. शेषरमण न्यौपाने
८१. नारायण बहादुर थापा
८२. हेमचन्द्र नेपाल
८३. विनोद साह
८४. निर्मला जोशी (प्रधान)
८५. बुद्धराज खनिया
८६. डोल प्रसाद चापागाई
८७. पर बहादुर पुन
८८. कान्छा भाई मानन्धर
८९. श्रीकृष्ण महर्जन
९०. उत्तम श्रेष्ठ
९१. कृष्ण भट्टराई
९२. डिल्लीराम भण्डारी
९३. हिमाल लुइटेल
९४. देवनारायण राय यादव
९५. रामप्रसाद अर्याल
९६. समिर श्रेष्ठ
९७. दिपेन्द्र बहादुर हमाल
९८. अम्विकादेवी घिमिरे(रिमाल)
९९. सन्तोष सापकोटा
१००. रोशन चित्रकार
१०१. सृष्टी श्रेष्ठ
१०२. ध्रुव लाल पाण्डे
१०३. पुष्पराज आचार्य
१०४. धर्मा नन्द भट्ट
१०५. दिलिप कुमार लाल
१०६. प्रशान्त शाह
१०७. राजकुमार गुरुङ
१०८. हरि राम अधिकारी
१०९. देवेन्द्र अधिकारी मोरङ
११०. गोपि चन्द्र काप्mले
१११. चक्र राज ओझा
११२. शीतल बैद्य(प्रधान)
११३. रविन्द्रराज बज्राचार्य
११४. भरतराम ढुँगाना
११५. एकानन्द पौडेल
११६. बाबुराम पौडेल
११७. सुरेश मल्ल
११८. अरहन स्थापित
११९. भोला प्रसाद राउत
१२०. विश्वनाथ ओली
१२१. सरस्वती आचार्य
१२२. गोकुल के.सी.
१२३. प्रमोद कुमार यादव
१२४. नम्रता कार्की
१२५. हृदयश्वर वीर सिंह
१२६. सुरेश बराल
१२७. बिमला शर्मा
१२८. शकुन्तला कार्की
१२९. डमरु प्रसाद पनेरु
१३०. सोमलाल सुवेदी
१३१. सरोज राणा विष्ट
१३२. दिनेश प्रसाद यादव
१३३. हेनु शर्मा
१३४. नीना अमात्य
१३५. सम्सेर श्रेष्ठ
१३६. दीपा शर्मा
१३७. कृष्ण प्रसाद अधिकारी
१३८. जितेन्द्र उपाध्याय
१३९. टंकराज अधिकारी
१४०. चन्द्रेश्वर यादव
१४१. रमेश कुमार श्रेष्ठ
१४२. राज नारायण यादव
१४३. मनोजकुमार राउत
१४४. मनोज कुमार चौधरी
१४५. गुणाकर भट्ट
१४६. श्याम प्रसाद सेढाई
१४७. मोहन प्रसाद पन्त
१४८. प्रमिला राई
१४९. महेश कुमार गजुरेल
१५०. सिन्धु प्रसाद ढुंगाना
१५१. उत्तम कुमार
१५२. बिजु कुमार थपलिया
१५३. सदानन्द कडेल
१५४. कृष्ण राज पन्त
१५५. विन्ज्वाला श्रेष्ठ
१५६. रोविन श्रेष्ठ
१५७. अमित परियार
१५८. केशव प्रसाद गडतौला,
१५९. प्रकाश चन्द्र भट्टराई
१६०. नयन कृष्ण जोशी
१६१. निरन्जन भण्डारी
१६२. चिरञ्जीवी आचार्य
१६३. नेत्रलाल भण्डारी
१६४. लोकेश शेखर जयसवाल
१६५. मोहनकुमार तुम्बाहाङ
१६६. रमेश अधिकारी
१६७. प्रशान्त मण्डल
१६८. वच्चु कैलाश कैनी
१६९. राजेन्द्र ठाकुर
१७०. भरत मण्डल केवट
१७१. कल्याण राज शर्मा
१७२. दीप नारायण शाह
१७३. रामदेवी तचामो शाह
१७४. कृष्ण प्रसाद अर्याल
१७५. एकराज पौडेल
१७६. रुद्र बहादुर श्रेष्ठ
१७७. नवल श्रेष्ठ
१७८. डिल्लीप्रसाद पौडेल
१७९. शंकरराज बर्सिला
१८०. रमेश चन्द्र पौडेल
१८१. लक्ष्मण ज्ञवाली
१८२. अनुसुया जोशी
१८३. पुष्करसिंह रैखोला   
१८४. पवन कुमार श्रेष्ठ
१८५. शिव कुमार झा
१८६. हरि दर्शन श्रेष्ठ
१८७. लक्ष्मी पोखरेल तिम्सिना
१८८. दिनेश राज मानन्धर
१८९. दुर्गाजङ्ग के.सी.
१९०. रीमा पौडेल
“ख”श्रेणीको नेपाल विद्याभूषण पदकका लागि सिफारिस
१.दिपेन्द्र मल्ल
२. मनुमाया मगर
३. जय प्रकाश साह
४. लक्ष्मी अधिकारी
५. सरोज अधिकारी
६.निसा आर.सी.
७. सुनिता राजभण्डारी
८. त्रैलोक्यमान वनेपाली
९.सुनिता अर्याल
१०. अब्लिक श्रेष्ठ
११. शिव प्रसाद शर्मा
१२. हुम कला राना
१३. उमेश आचार्य
१४.स्तुती श्रेष्ठ
१५.श्रद्धा पन्त
१६.गोकुल पोखरेल
१७. मीना खरेल (पौडेल)
१८.विकास ज्ञवाली
१९.भवानीप्रसाद दाहाल
२०.सुनिता तिमल्सिना
२१.उत्तमप्रसाद खतिवडा
२२.रामहरि पाण्डे
२३. जितेन्द्र कुमार साह
२४.राजन पराजुली
२५.गोकर्ण बहादुर कार्की
२६ फ्लोरेन्सीया मतिना तुलाधर
२७.सृजना ढकाल
२८.अमिताभ कुमार दास
२९. प्रकाश जोशी
३०.सुसन पौडेल
३१. सुदर्शन हुमागाई
३२. युव राज न्यौपाने
३३.तुलसी कृष्ण प्रजापति
३४. प्रकाश बुढाथोकी
३५.चेतन निधि वाग्ले
३६.उमेश दाहाल
३७. कल्पना वि.सी.
३८. प्रविन नानिचा श्रेष्ठ
३९.सन्तोष सुवेदी
४०. रस्मिता पौडेल
४१.उदिप्त राजभण्डारी
४२.राजिन पनेरु
४३. श्रीमान शर्मा
४४. बिमा कुमारी सापकोटा
४५. प्रेम कुमार यादव
४६. सुमित्रा के.सी.
४७. मनिषा सिंह
४८. मिनबहादुर बस्नेत
४९. सरिता खनाल
५०. चेतराज बिनाडी
५१. बसन्त मान महर्जन
५२. शरु श्रेष्ठ
५३. विपिन क्षेत्री
५४.कृति प्रधान
५५.प्रशान्त सापकोटा
५६. हुमनाथ तिमिल्सिना
५७.अजिता रिजाल
५८. सृष्टि शाक्य
५९. बिमलेश कुमार झा
६०.तेजस्वी शर्मा
६१. राम कृष्ण श्रेष्ठ
६२. सनत कुमार आचार्य
६३. टोल माया थापा
६४. टंक प्रसाद दाहाल
६५. ऋचा भट्टराई
६६. अरुनिमा श्रेष्ठ
६७. भारती शर्मा
६८. कमल प्रसाद पाण्डे
६९. रोशन चित्रकार
७०. कल्पना पराजुली बराल
७१. रमेश देवकोटा
७२. प्रमोदवर्धन कौण्डिन्नयायन
७३. अल्फा थापा
७४. श्रीराम पौडेल
७५. विशाल बाबु बस्नेत
७६. हेम राज शर्मा
७७. चक्रपाणि पोख्रेल
७८. आशुतोष श्रेष्ठ
७९. देवराज भुसाल
८०.अस्मिता खनाल
८१. अरुणा पराजुली
“ग”श्रेणीको नेपाल  विद्याभूषण पदकका लागि सिफारिस
१. शरद रायमाझी
२. शैलेस भट्टराई
३. रोशन रेग्मी
४. संगिता सापकोटा
५.प्रतीक्षा रिजाल
६. नूतन विष्णु रेग्मी
७. शुभम आचार्य
८.रविना महर्जन
९.महेश खत्री
१०. मेरिना श्रेष्ठ
११.सिद्धिनाथ पौडेल
१२. सुयस कुमार न्यौपाने
१३. कृतन श्रेष्ठ
१४. निरुपमा घिमिरे
१५. श्याम सुन्दर यादव
नेपाल भित्रका विश्वविद्यालय÷प्रतिष्ठान÷परिषद्बाट स्नातक तह तर्फ नेपाल छात्रा विद्यापदक प्राप्त गर्ने छात्राहरु 
१. प्रतिक्षा शर्मा
२. चण्डिका पोखरेल
३. रोशनी गिरी
४. लेखा के.सी.
५. श्रद्धा पौडेल
६. आस्था सुवेदी
७. स्वाती श्रेष्ठ
८. निसा सापकोटा
९. विभुषा रावल
१०.कृति नेम्कुल
११.पार्वती ज्ञवाली
१२. सन्ध्या गोसाई
१३.सुमी थापा
१४. प्रणिता नेपाल
१५. मेरिना श्रेष्ठ
१६.अनमोल पाण्डे
१७.बविता तिमिल्सिना
१८. दीक्षा सापकोटा
१९. पार्वती दुलाल
२०. सुनैना श्रेष्ठ
२१. रन्जना गिरी
२२. प्रशंसा डंगोल
२३.सुविना महर्जन
२४ सरु श्रेष्ठ
२५. पुनम काप्mले
२६. निर्जना कार्की
नेपाल भित्रका विश्वविद्यालय÷प्रतिष्ठान÷परिषद्बाट प्रमाणपत्र तह वा सो सरह तर्फ नेपाल छात्रा विद्यापदक–प्राप्त गर्ने व्यक्ति
१.सूचना शर्मा
२. सन्ध्या कंडेल
३.सीता निरौला
४.पूर्णिमा सेडाइ
प्रकाशित मिति २०७३ भदौ १२